Divácké ohlasy na nové představení Letní zahrádka

 

Milé divadlo,

tak jsem se byl podívat na tom Vašem novém představení „Letní zahrádka" a byl jsem překvapen s čím jste přišli – jak uvádíte v programu, je to první činohra, na kterou jste si troufli. Tedy první skutečná činohra, tak jak se hrává na divadle – zatím jste dávali atypické kusy, v nichž jste bezpečně doma. A myslím, že je to zajímavý pokus: přenést na to Vaše mrňavé jevišťátko činohru, určenou pro velkou scénu vyžadovalo pořádný kus odvahy! A povedlo se na 100 %. Divácký dojem je přitom z toho velice zvláštní, myslím si, že v tom velkém, kamenném divadle by to působilo asi úplně jinak. Tím nechci říci, že líp nebo hůř, ale prostě jinak. Rozhodně ale ne tak zvláštně.

Překvapilo mne, jak se v tomto pro Vás novém žánru uplatnili Vaši herci, přivyklí na jiný druh dramatiky. Herečky byly skvělé, nejen tím, jak hrají, ale i na pohled! Pánové trochu zaostávají (i když ne všichni!). Raději je nebudu vyjmenovávat, aby se někteří neurazili. Ale poctivě se snažili všichni. Škoda, že jste tolik šetřili s tím kouřem – měl by zaplavit celé hlediště! Opravdu žijeme všichni velice sobecky a snažíme se nepálit si prsty tím, co se nás přímo netýká a na co nakonec můžeme všichni dojet.

Děkuji za velký zážitek, i za výběr titulu. Škoda, že o tom nikdo nic nenapsal…Asi jste příliš osobití a pro normální lidi.

 

Zdravím za sebe i svoji přítelkyni (kupodivu jí nevadily ty velice odvážné – i na dnešní dobu – pasáže!). Tak mě napadlo, jak by to vypadalo, kdybyste zinscenovali třeba Jiráskovu Lucernu.

 

 Váš horlivý divák

Josef P.