DIVADLO ORFEUS > repertoár

Karel Čapek
POHÁDKA PTAČÍ

O čem si ptáci povídají? Co se stalo vrabčákovi z Dejvic? Jak k tomu ptáci přišli, že umějí létat? To vše se dozvíte v pohádce Karla Čapka, která nebyla dosud nikdy inscenovaná.

Pohádka ptačí je z proslulého souboru Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek z roku 1932. Karel Čapek je bezesporu jedna z našich nejvýznamnějších osobností a to nejen v oboru literatury. Právě dnes nám chybí takové osobnosti, které se vymezují vůči všem „ismům“, vyzdvihují krásu lidského ducha a zároveň si umí dělat z člověka takovou tu krásnou legraci. Ve svých pohádkách Čapek rád fabuluje; jak a proč něco vzniklo a jeho „vysvětlení“ jsou prodchnutá nezaměnitelným jemným humorem.

Představení je podpořeno grantem MČ Praha 1.

Představení je pro děti od 3 let.

Pořadatelem je Divadlo Orfeus ve spolupráci s divadelním souborem Divadla PUK.

PREMIÉRA V DIVADLE TRONÍČEK: 16. června 2019

scénář, výprava a režie: Magdalena Bartoňová

hrají: Magdalena Bartoňová a Adam Bartoň

hudba: Adam Bartoň

loutky: Marcela Jeřábková

hudbu nahráli: Iveta Rutová (flétna), Kateřina Gajdošová (baskytara), Romana Blashkeová (klavír), Josef Bartoň (cello), Jan Bartoň (housle) a Jiří Trnka (bicí)

Karel Čapek - Pohádka ptačí Karel Čapek - Pohádka ptačí Karel Čapek - Pohádka ptačí Karel Čapek - Pohádka ptačí Karel Čapek - Pohádka ptačí Karel Čapek - Pohádka ptačí Karel Čapek - Pohádka ptačí Karel Čapek - Pohádka ptačí