DIVADLO ORFEUS > repertoár

S.d.Ch.
Katolický sen lidského člověka

Místo vymknuté lidskému času. Strmělé a zbrázděné vápencové stěny rámované gigantickým torzem zřícené stropní klenby. Moravský kras neví, že je Moravským krasem. Hegemonie přírody ignorující člověka. Počíná smrákat a sněžit. Od skalní stěny vpravo ozvou zvuky nějakého sesuvu, náhle odkudsi seshora vidíme padat proud strženého sněhu a vápencové suti a s ním postavu, která dopadne na dno propasti do malé sněhové návěje nedaleko Horního jezírka. Je evidentní, že její pád nebyl dlouhý, jistě ne až od okraje propasti, protože se po trojím převalení zvedne, postaví se na nohy, podívá se vzhůru do míst odkud spadla a vydá vítězný výkřik.
Jsme jen skrze nedosažitelnost cíle, skrze nějž jsme. Poslední ze 40 pádů katolického kněze Šalka Matciné do hlubiny propastí v srdci Moravského krasu.
S.d.Ch. - Katolický sen lidského člověka
Scénické uvedení textu divadelní hry S.d.Ch.
PREMIÉRA 23. 5. 2022
REŽIE: David Pizinger
ÚČINKUJÍ: Lidija Glavanaková, Vendula Ježková, Kamil Kessler a Jan Lukeš
Foto: Petr Švarc
S.d.Ch. - Katolický sen lidského člověka S.d.Ch. - Katolický sen lidského člověka S.d.Ch. - Katolický sen lidského člověka S.d.Ch. - Katolický sen lidského člověka S.d.Ch. - Katolický sen lidského člověka S.d.Ch. - Katolický sen lidského člověka